Гарадскі этап штогадовага рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў ”Жывая класіка“

27.04.2021

27 красавіка 2021 года адбыўся гарадскі этап штогадовага рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў ”Жывая класіка“. Юныя аматары літаратурнага слова стварылі для гледачоў і членаў журы цудоўны свет беларускай паэзіі. У конкурсе прынялі ўдзел навучэнцы ўстаноў адукацыі Першамайскага, Кастрычніцкага і Чыгуначнага раёнаў г.Віцебска і навучэнцы Віцебскага гарадскога цэнтра дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі.  Таленавітыя выканаўцы сур’ёзна падышлі да выбару вершаў, стараліся стварыць непаўторныя сцэнічныя вобразы. Журы было няпроста выбраць лепшых. Па выніках конкурсу было прысуджана 3 дыплома першай ступені, 6 – другой, 5 – трэцяй, а таксам 1 дыплом удзельніка конкурсу.

 

ВЫНІКІ гарадскога этапу

рэспубліканскага творчага конкурсу

юных чытальнікаў ”Жывая класіка“

Згодна з рашэннем журы дыпломамі аддзела па адукацыі Віцебскага гарадскога выканаўчага камітэта узнагароджаны:

Узроставая катэгорыя 1-4 класы:

Дыплом І ступенi – Вайцяхоўская Кіра, навучэнка  ДУА ”Сярэдняя школа № 12 г. Віцебска імя Л.М.Філіпенкі“;

Дыплом ІІ ступенi – Цецерава Марыя, навучэнка ДУА ”Сярэдняя школа № 15 г.Віцебска“;

Дыплом ІІ ступенi – Бабейка Марыя, навучэнка ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“;

Дыплом ІІІ ступенi – Цялегава Мілана, навучэнка ДУА ”Гімназія №3 г.Віцебска імя А.С.Пушкіна“;

Дыплом ІІІ ступенi – Пахамовіч Яна, навучэнка ДУА ”Сярэдняя школа № 28 г.Віцебска“.

Узроставая катэгорыя 5-6 класы:

Дыплом ІІ ступенi – Данільчанка  Цімафей, навучэнец ДУА ”Гімназія № 1 г.Віцебска імя  Ж.І. Алфёрава“;

Дыплом ІІІ ступенi – Воранаў Назар, навучэнец ДУА ”Сярэдняя школа № 42 г. Віцебска імя Д.Ф.Райцава;

Дыплом удзельніка – Анішчык Кіра, навучэнка ДУА ”Сярэдняя школа № 9 г.Віцебска“.

Узроставая катэгорыя 7-8 класы:

Дыплом І ступенi – Аршанская Юля, навучэнка ДУА ”Сярэдняя школа №15 г. Віцебска“;

Дыплом ІІ ступенi – Круглікава Маргарыта, навучэнка ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“;

Дыплом ІІІ ступенi – Краўцова Ганна, навучэнка ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“.

Узроставая катэгорыя 9-10 класы:

Дыплом І ступенi – Знудава Кацярына, навучэнка ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“;

Дыплом ІІ ступенi – Шніпаў Андрэй, навучэнец ДУА ”Гімназія № 5     г. Віцебска імя І.І.Люднікава“;

Дыплом ІІ ступенi – Клюева Ева, навучэнка  ДУА ”Сярэдняя школа    № 15 г.Віцебска“,

Дыплом ІІІ ступенi – Хайсова Паліна, навучэнка ДУА ”Сярэдняя  школа № 6 г.Віцебска“.

 

Удзельнікамі абласнога этапу стануть наступныя чытальнікі:

  1. Вайцяхоўская Кіра, навучэнка ДУА ”Сярэдняя школа № 12 г. Віцебска імя Л.М.Філіпенкі“;
  2. Данільчанка Цімафей, навучэнец ДУА  ”Гімназія  № 1  г.Віцебска імя  Ж.І. Алфёрава“;
  3. Аршанская Юля, навучэнка ДУА ”Сярэдняя школа №15 г. Віцебска“;
  4. Знудава Кацярына, навучэнка ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“.

Пажадаем поспехаў выканаўцам на абласным этапе!

Краўчанка С.С.,
метадыст аддзела
арганізацыйна-выхаваўчай
і інфармацыйнай дзейнасці

Фотогалерея

Запись в объединения по интересам Анкетирование посетителей сайта

Июнь 2022

ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Актуально

Актуальных событий нет