Городской этап XXV Республиканской выставки-конкурса декоративно-прикладного творчества учащихся «Калядная зорка»

17.11.2021

Намінацыя ”ЗIМОВЫЯ СВЯТЫ БЕЛАРУСI“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Навагодняя казка“, змешаная тэхніка

Марозава Паліна,

15 гадоў

Шведава Варвара,

12 гадоў

студыя ”Крэатыў“

Марозава

Анастасія Мікалаеўна

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Навагодняе кола“, роспіс па тканіне

Асташонак Ганна,

12 гадоў

”Распісныя узоры“

Кокарава

Таццяна Міхайлаўна

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Зімовы вечар“, тэкстыль

Аршаўская Яна,

13 гадоў

Драбо Дар’я,

13 гадоў

Аўдзеева Дыяна,

13 гадоў

студыя

”ФолькАрт“

Курневіч

Наталля Уладзіміраўна

I

ДУА ”Гімназія № 3 г.Віцебска імя А.С.Пушкіна“

”Каляда“, ткацтва

Гардзевiч Карына,

12 гадоў

Ляўкоўская Ганна,

13 гадоў

Садуха Анастасія,

12 гадоў

-

Зайцава

Алена Фёдараўна

I

ДУА ”Гімназія №4 г.Віцебска“

”Святы Мікалай“, маляванка

Шклейнік Кацярына,

15 гадоў

-

Цярэщчанка Маргарыта Леанідаўна

II

ДУА ”Гімназія №4 г.Віцебска“

”Каляда ў нашай вёсцы“, тэкстыль

Мачук Кіра,

14 гадоў

-

Барысевіч

Ірына Яўгенаўна

II

ДУА ”Сярэдняя школа № 35 г.Віцебска“

”Калядны цуд“, выцінанка

Варанько Яўгенія,

14 гадоў

факультатыў

”Святы і традыцыі“

Малахава

Вікторыя Валер’еўна

III

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Каляды“, батык

Дойлiна Алiса,

15 гадоў

”Мастак“

Халадовiч

Алеся Генадзьеўна

III

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Святло Ражства“, роспic па шкле

Чайкоўская Дар’я,

11 гадоў

”Скарбніца“

Кушнярова

Аксана Паўлаўна

III

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”С Раством i калядкамi“, маляванка

Мацвеева Анастасія,

9 гадоў

”Вяселыя фарбы“

Мацвеева

Вольга Вiктараўна

III

ДУА ”Сярэдняя школа № 17 г.Віцебска“

”Каляда“, мастацкае выразанне паперы

Плотнікава Дар’я,

16 гадоў

-

Усава

Ірына Віктараўна

Намінацыя ”БЕЛАРУСКАЯ ЗІМА“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Зімовыя сны“, кераміка

Малахава Паліна,

12 гадоў

”Паўлін“

Родчанка

Фёкла Сяргееўна

I

ДУА ”Гiмназiя № 8 г.Вiцебска“

”Амялушкi прыляцелi“, войлак

Дзедзiнкiна Маргарыта,

12 гадоў

”Тэкстыльны дызайн“

Бiлютавiчуце

Алiна Эдвардасаўна

I

ДУА ”Гiмназiя № 8 г.Вiцебска“

”Каб любiць Беларусь нашу мiлую“, змешаная тэхнiка

Французава Алена,

14 гадоў

”ДПМ Беларусi“

Маслак

Алена Генадзьеўна

II

ДУА ”Гімназія №4 г.Віцебска“

”У зімовым лесе“, бераста

Санько Кацярына,

15 гадоў

-

Барысевіч

Ірына Яўгенаўна

II

ДУА ”Сярэдняя школа № 3 г.Віцебска“

”Калядная раніца“, маляванка

Шэйно Марыя,

13 гадоў

”Кампазіцыя“

Сураўёва

Паліна Вячаславаўна

III

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Змрок над горадам“, выцынанка

Ткачэнка Ксенiя,

16 гадоў

студыя ”Таццянка“

Лабунова

Таццяна Анатольеўна

Намінацыя ”НАВАГОДНЯЯ ЕЛКА“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Гімназія № 7 г.Віцебска“

”Навагодняя елачка“, змешаная тэхніка

Варгаліёнак Дар’я,

12 гадоў

Аўсянка Ульяна,

12 гадоў

”ФлорАрт“

Марозава

Ала Пятроўна

II

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Зімовы цуд пад елкай“, тэкстыль

Кукштэль Анастасія,

14 гадоў

Шмырова Дар’я,

14 гадоў

”Школа моды“

Голубева

Людмiла Аляксандраўна

II

ДУА ”Сярэдняя школа № 14 г.Віцебска“

”Калядная елка“, змешаная тэхніка

Азохава Лізавета,

13 гадоў

Забаронак Анастасія,

12 гадоў

-

Дробышава

Таццяна Уладзіміраўна

III

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Навагодняя елка“, саломапляценне

Лапунова Марыя,

8 гадоў

Лапуноў Аляксандр,

10 гадоў

”Залатыя ручкі“

Сцепановіч Наталля Аляксандраўна

Намінацыя ”ЕЛАЧНЫЯ ЦАЦКА“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Калекцыя ”Лясная казка“, змешаная тэхніка

Емяльянава Галіна,

13 гадоў

Ганчарова Яўгенія,

15 гадоў

Ганчарова Валерыя,

11 гадоў

”Творчая майстэрня“

Лысак

Наталля Віктараўна

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

Навагоднія шары  ”Анёлы Раства“, валянне, вышыўка бісерам

Сакуноўская Маргарыта,

13 гадоў

”Шкатулка“

Петухова

Таццяна Леанідаўна

II

ДУА ”Гімназія № 4 г.Віцебска“

”Навагоднія цацкі“, саломапляценне

Карпіцкая Вольга,

13 гадоў

-

Жыльцова

Ларыса Уладзіміраўна

III

ДУА ”Гімназія №2 г.Віцебска“

”Сiмвал года“, мастацкае выпілоўванне лобзікам

Лебедзеў Андрыян,

12 гадоў

”Умелыя рукi“

Кейна

Вольга Уладзiмiраўна

Намінацыя ”СУВЕНІР-ПАДАРУНАК“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Тыграня“, тэкстыльная цацка

Барысевіч Лізавета,

11 гадоў

”Творчая майстэрня“

Лысак

Наталля Віктараўна

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Каляндар абрадавых лялек“, тэкстыль, набойка

Астафьева Майя,

9 гадоў

Шуман Эліна,

9 гадоў

Асташонак Ганна,

12 гадоў

Кісель Васіліса,

9 гадоў

”Распісныя узоры“

Кокарава

Таццяна Міхайлаўна

II

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Сімвал Года“, аб’ёмнае вязанне

Багданава Ганна,

12 гадоў

”Деко“

Іванова

Аксана Анатольеўна

II

ДУА ”Гімназія № 7 г.Віцебска“

”З Раством!“,

аплікацыя саломкай

Логвін Кіра,

11 гадоў

”Залатая саломка“

Міхлюк

Іван Аляксеевіч

II

ДУА ”Сярэдняя школа № 12 г.Віцебска імя Л.Н.Філіпенкі“

”Сімвал года“, дрэваапрацоўка

Мільяненка Канстанцін,

14 гадоў

Лебедзеў Іван,

13 гадоў

-

Власенка

Сяргей Анатольевіч,

Паўленка

Анжаліка Фёдараўна

II

ДУА ”Сярэдняя школа № 25 г.Віцебска”

”Чароўны вазок“, змешаная тэхніка

Якаўлева Ганна,

14 гадоў

”Вясёлка“

Матвеева

Ала Іванаўна

III

ДУА ”Сярэдняя школа № 8 г.Віцебска імя А.М.Іспянкова“

”Сімвал года“,

вязанне кручком

Савончык Дар’я,

13 гадоў

-

Батура

Таццяна Мікалаеўна

ДУА ”Сярэдняя школа № 8 г.Віцебска імя А.М.Іспянкова“

”Сімвал года“,

вязанне кручком

Лосева Аляксандра,

8 гадоў

-

Батура

Таццяна Мікалаеўна

III

ДУА ”Сярэдняя школа № 34 г.Віцебска“

”Святкаванне Каляд“, змешаная тэхніка

Янчіленка Вікторыя,

12 гадоў

”Традыцыі і святы“

Кавалева

Наталля Ігараўна

Намінацыя ”НАВАГОДНІ ПЕРСАНАЖ“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Сябры“, пап’е-машэ, тэкстыль

Камушэнка Кіра,

12 гадоў

Сушчанкова Марыя,

12 гадоў

студыя ”Крэатыў“

Марозава

Анастасія Мікалаеўна

I

ДУА ”Гімназія № 4 г.Віцебска“

”Каза-Калядоўшчыца“, саломапляценне

Дзятлава Вераніка,

12 гадоў

Папкова Дар’я,

11 гадоў

-

Жыльцова

Ларыса Уладзіміраўна

I

ДУА ”Гімназія № 5 г.Віцебска імя І.І.Люднікава“

”Каляды“, тэкстыль

Бажко Яраслава,

12 гадоў

-

Зайцава

Анастасія Сяргееўна

II

ДУА ”Гімназія № 4 г.Віцебска“

”Снягурка“, саломапляценне

Піліпенка Кацярына,

9 гадоў

Казлова Ульяна,

8 гадоў

Магільніцкая Паліна,

9 гадоў

-

Жыльцова

Ларыса Уладзіміраўна

Намінацыя ”АРТ-АБ’ЕКТ“

Месца

Установа адукацыі

Назва работы, тэхніка выканання

Прозвішча, імя і ўзрост аўтара

Назва аб’яднання па інтарэсам

Прозвішча, імя і імя па бацьку педагога

I

ДУА ”Віцебскі гарадскі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі“

”Сімвалы года“,

пап’е-машэ

Малышава Вераніка,

11 гадоў

студыя ”Крэатыў“

Марозава

Анастасія Мікалаеўна

I

ДУА ”Гiмназiя № 8 г.Вiцебска“

”Казка зiмовага лесу“, войлак

Масалыга Дар’я,

12 гадоў

”Тэкстыльны дызайн“

Бiлютавiчуце

Алiна Эдвардасаўна

II

ДУА ”Гiмназiя № 8 г.Вiцебска“

”Навагоднi калейдаскоп“,

змешаная тэхнiка

Каротчанка Палiна,

14 гадоў

Мажэйка Яна,

14 гадоў

Пятрова Аксiння,

14 гадоў

Хмялькова Ганна,

14 гадоў

”ДПМ Беларусi“

Маслак

Алена Генадзьеўна

III

ДУА ”Сярэдняя школа № 38 г.Віцебска“

”Навагодняя прыгажуня“,

змешаная тэхніка

Мілюткіна Яна,

14 гадоў

Сёмачкіна Влада,

13 гадоў

-

Маеўская

Вольга Уладзіміраўна

III

ДУА ”Сярэдняя школа № 44 г.Віцебска“

”Лясная казка“, змешаная тэхніка

Ткачэнка Таццяна,

12 гадоў

-

Жалязнова Анастасія Аляксандраўна